Askerlik Şubesinde Sevk Belgeleri Verilmeye Başlandı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Askerlik Şubesinde Sevk Belgeleri Verilmeye Başlandı

Şubat 2018 Er celbinde sevke tabi yükümlülere sevk belgeleri verilmeye başlandı. Ayrıca sevk belgeleri askerlik şubesine gidilmeden E-Devlet üzerinden de alınabilecek. Askerlik Şubesinde Sevk Belgeleri Verilmeye Başlandı
Bu haber 330 kere okunmuş. 25 Ocak 2018 Perşembe - 14:59


Sandıklı Askerlik Şubes Başkanlığından Yapılan Duyuruda; 

“ Askerlikleri 01 Aralık 2017 tarihinden önce karar aldıran er statüsündeki yükümlüler 1998/1 tertip 1.’nci gruplar 12 Ocak 2018 - 31 Ocak 2018 tarihleri arasında, 2.’nci gruplar 12 -13 Mart 2018 tarihlerinde iki grup halinde silah altına alınacaktır.

Sevke tabi tutulan sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listeler Askerlik Şubesi ilan hevhasına asılmış olup, isteyenler öğrenebileceklerdir. Sevk evrakları 12 Ocak 2018 tarihinden itibaren E-DEVLET üzerinden alınmaya başlanmış olup, toplu sevler ise 29-31 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sevk evraklarını almak üzere başvuracak yükümlüler nüfus cüzdanları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Askere alınacakların sevk evraklarını en geç 31 Ocak 2018 tarihine kadar almakalı gerekmektedir. Sevk evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar bakaya suçunu işlemiş olacaklarından mahkemeye verilerek cezalandırılabilecekleri için yükümlülerin zamanında sevk evraklarını almaları ve birliklerine katılmaları menfaatleri icabıdır.” denildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign