Akharım Beldesinde “Seçim Güvenliği” Toplantısı Yapıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Akharım Beldesinde “Seçim Güvenliği” Toplantısı Yapıldı

İlçemize bağlı Akharım beldesinde 31 Mart yerel seçimleri öncesi “Seçim Güvenliği” toplantısı gerçekleştirildi. Akharım Beldesinde “Seçim Güvenliği” Toplantısı Yapıldı
Bu haber 95 kere okunmuş. 18 Mart 2019 Pazartesi - 10:19


Akharım Atatürk Ortaokulunda Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Jandarma Komutanı İhsan Doray, İlçe Emniyet Müdürü Hanifi Savur,  AK Parti Sandıklı İlçe Başkanı Bekir Özçelik, Milliyetçi Hareket Partisi Sandıklı İlçe Başkanı İbrahim Özer,  Belde Belediye Başkanı Eşref Ünsal, MHP Belde Başkan Adayı Muzaffer Yönel ve belde mahalle muhtarları ile muhtar adayları katıldı. 

Yerel seçimlerin güven ve huzur ortamında tamamlanmasının önemli olduğunun altını çizen İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop;  "Mahalli Seçimlerin çok ayrı bir özelliği vardır. Çünkü, sizler bu seçimde oy kullandığınız mahaller ve köyünüzdeki muhtar, Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri ile İl Genel Meclis üyelerini seçiyorsunuz. Seçilen adayların çoğu arkadaşınız, akrabanız, komşunuz. Bu yüzden aranızda eskiye dayanan hasımlık ve hısımlık ilişkileri sizleri birebir etkiliyor. O bakımdan tüm adaylarımız olarak sizlerden güvenlik anlamında çok dikkatli olmanızı istiyorum.

  Her bir adayımızın kendi taraftar ve seçmeninin hal ve hareketinden, tahrikinden, olumsuz tutum ve davranışlarınızdan sorumlu olacağını düşünüyorum. O bakımdan, özelikle kendi seçmeninize her fırsatta sağduyu telkin edin.

  Seçim günü ruhsatlı dahi olsa silah taşıma yetkisi sadece ve sadece güvenlik güçlerine verilmiştir. Kesinlikle buna uygun hareket etmelisiniz.

  Toplumu ve birbirinizi gerginliğe itecek her türlü tutum ve davranış ile faaliyetten uzak kalacak hal ve hareketleri sergilemek önem taşımaktadır. Toplumun huzur ve güveni her şeyden üstündür. Ülkemizin üstüne bu kadar oyun oynanırken, bizim burada sen ben kavgası yapması, kırıp dökmesi kesinlikle hoş göreceğimiz bir davranış değildir. Seçim süreci ve seçim günü oluşan rekabet ortamı ile birlikte olumsuz davranış ve faaliyetlerden kaçınınız. Birbirinize karşı daha hoşgörülü ve duyarlı olunuz.

  Propaganda yaparken çevre ve gürültü kirliliğine dikkat edelim. Basılı evrak, pankart ve benzeri materyalin kullanılmasında daha duyarlı olalım.

  Her seçim dönemi dikkat edilirse TV’ lerde şu ilin, bu ilçesinin, şu belde ve köyünde başkanlık, muhtarlık seçimi dolayısıyla çıkan tartışma ve çatışmada ölüm ve yaralanmalar oldu diye bizi çok üzen haberler duyuyoruz. Bu haberler tüm TV kanallarında günlerce dönüyor. Bu kesinlikle şık ve hoş bir durum değil. Nahoş bir olay ile dünyayı kendimize zehir etmeyelim.

  Olumsuz her davranış aramızda telafisi mümkün olmayan küslük ve huzursuzluğa neden olur. Kardeş olalım, iri olalım, diri olalım, bir olalım. Demokrasilerde birden fazla kişi sandığa gider, biri kazanır.

  Son dönemlerde muhtarlık ve belde belediye başkanlığı seçimleri daha fazla rekabet içerisinde geçiyor. Bu süreçte hoşgörü ve güven ortamını sağlamak öncelikle mevcut muhtar ve belediye başkan adaylarımıza düşüyor, size gönül vermiş kişileri fazla tahrik edip karşı tarafı sıkıntıya sokacak bir minval üzerine seçim kampanyası yürütmeyin. Seçimler kazanılır, kaybedilir, ama gönül kırarak ve daha öteye gidip insanların canına, malına halel gelecek şekilde bir sonuçla karşılaşılırsa bunlar unutulmaz ve derin yaralar açar.Bu kritik dönemde seçim asayişi ile ilgili rahatsızlık duyduğunuz her olayı bizlere çekinmeden iletebilirsiniz. İlçe Jandarma Komutanlığımız 7 gün 24 saat her sorununuzla ilgilenecektir." dedi.

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign