Akdağ’da Zehirlenen Kızıl Akbaba Tedavi Sonrası Doğaya Salındı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Akdağ’da Zehirlenen Kızıl Akbaba Tedavi Sonrası Doğaya Salındı

Akdağ Yaban Hayatı Geliştirme Sahası sınırları içerisinde duyarlı bir vatandaş tarafından bitkin bir halde bulunan Akbaba yapılan tedavisi sonrası Akdağ’da doğaya salındı. Akdağ’da Zehirlenen Kızıl Akbaba Tedavi Sonrası Doğaya Salındı
Bu haber 152 kere okunmuş. 29 Ocak 2019 Salı - 08:28


İhbar üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü Denizli Şube Müdürlüğü personelleri olay yerine gidilerek yaban hayvanı alındı.

Veteriner Hekim E.Taner Söylemez tarafından yapılan inceleme yaban hayvanın nesli tükenme tehlikesi altında olan kızıl akbaba olduğu tespit edildi. Veteriner Hekim tarafından yapılan ilk muayenede kızıl akbabanın zehirlenme teşhisi konularak Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine götürüldü. 

Rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alınan kızıl akbaba sağlığına kavuşturularak doğaya salındı.

Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü Hamdi Akan tarafından kurumun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Vatandaşlarımızın yaban hayvanlarına karşı daha duyarlı olmaları ve yaban hayatını hep birlikte korumamız gerektiğini, yaban hayatının gelecek nesillere aktarılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign