Akdağ Tabiat Parkında Kamp ve Karavan Turizmi Festivali | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Akdağ Tabiat Parkında Kamp ve Karavan Turizmi Festivali

Kamp ve Karavan Turizmi Festivali kapsamında Akdağ Tabiat Parkına çıkan kamp ve karavan severler Akdağ’da konakladı. Akdağ Tabiat Parkında Kamp ve Karavan Turizmi Festivali
Bu haber 251 kere okunmuş. 15 Nisan 2019 Pazartesi - 18:06


Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Sandıklı ilçesinde düzenlenen ve 4 gün sürecek Kamp ve Karavan Turizmi Festivali kapsamında Akdağ'da bir araya gelen katılımcılar kurdukları çadır ve karavanlarda konaklamaya başladı. 

Etkinliğin ikinci gününde de Akdağ gezilerek fidan dikimi yapılırken katılımcılara yöresel ürünlerden katmer ve gözleme ikramları yapıldı.

Kamp ve Karavan Turizminin Afyonkarahisar için bir ilk olduğunu ve  bunu festivale dönüştürmeyi düşündükleri belirten İl Kültür Ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, "Afyonkarahisar’ın zengin doğal güzelliklerini gün yüzüne çıkarmak ve insanların açısından bilinirliğini kılmak çok önemli. Valiliğimiz bünyesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak turizmi çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Termal turizm ana aktörümüz. Turizmi çeşitlendirmek gerekiyordu. Bunun için arkadaşlarımız ile istişare ettik. Bir Tutkudur Karavan Derneğimiz, Ulusal Kamp ve Karavan Derneğimiz ile ön görüşmemizi yaptık. Sandıklı’da da yaptığımız istişareler sonrası ortak bir program çıkarttık. Bu program çerçevesinde karavanlarımız Sandıklı’da toplandı ve ilk etkinliğimizi yapmış olduk.

“Türkiye’nin her ilinden katılım var”

Türkiye’nin bir çok ilinden katılım olduğunu anımsatan Tanır, “Burada şuana kadar 45 karavancımız geldi. 15 civarında çadır var. Ordu, Trabzon, Bursa, Eskişehir, Konya, Antalya, Fethiye gibi bir çok yerden katılımcılarımız var. Şunu söyleyebilirim ki Afyonkarahisar açısından bu bir ilkti. Bunu bundan sonrada bir festivale dönüştürmek istiyoruz. Umarım Afyonkarahisar için güzel bir çıkış noktası olur. Kamp ve Karavancılarda buradan memnun olarak ayrılır ise biz burada doğal bir tanıtımıda gerçekleştirmiş olacağız. İnsanlar burada bu yerleri görerek kendi sitelerinde, sosyal medya hesaplarında payşacaklar ve tanıtım açısından önemli bir rol oynacak. Temel amacımız turizmi çeşitlendirmek ve karavan turizmini ilimize getirebilmek ve tabiki doğa turizmini bir birine entegre ederek alternatif turizm çalışmalarına hız katmaktır” dedi. 

>>> Hüseyin ÜNLÜSOY

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign