AK Parti Sandıklı Kadın Kolları Kongresi Yapıldı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

AK Parti Sandıklı Kadın Kolları Kongresi Yapıldı

AK Parti Sandıklı ilçesi Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde mevcut başkan Hacer Demirtaş bayrağı Sevim Ulusoy devretti. AK Parti Sandıklı Kadın Kolları Kongresi Yapıldı
Bu haber 216 kere okunmuş. 11 Nisan 2018 Çarşamba - 10:11


Kongreye AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Yerel Yönetimler Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Nurettin Birliktir, AK Parti Milletvekili Hatice Özkal, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık, Belediye Başkanı Mustafa Çöl  ile Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

“Bu bir bayrak yarışıdır”

Toplantıda bir konuşma yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Hacer Demirtaş, “Birçok güçlüğe rağmen Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde dava arkadaşlarımız ile birlikte partimizi bugünleri ulaştırdık.Kurucu bir üyenin yaşayabileceği en güçlü gururu yaşadık.Biz hep birlikte biriz, diriyiz, beraberiz, birlikte AK Partiyiz. Bu düsturdan hiçbir zaman ödün vermeyiz, vermemeliyiz, verilmesine de müsaade etmemeliyiz. Bu bir bayrak değişimidir. Bu vesile ile yeni göreve alacak arkadaşlarıma başarılar dilerim” dedi. 

“Önümüzde 2019 seçimleri var”

AK Parti Sandıklı İlçe Başkanı Ahmet Mahmut Saylık da kongrede bir konuşma yaptı. Saylık konuşmasında, “Afyonkarahisar'ın en büyük ilçesi olan Sandıklımız, partimizin kurulmasından bugüne kadar yüzde 35 civarındaki oy oranımızı referandumla birlikte yüzde 65 seviyesine çıkardı. Tabii ki bunlar Parti'nin kurulmasından bugüne kadar İlçe başkanları, Gençlik Kolları Başkanları, Kadın Kolları Başkanları ve halkımızın teveccühü ile bu noktalara geldi.İnşallah önümüzde bir süreç var. 2019 seçimlerinde Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve ana kademe ile birlikte üzerimize düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Tabii ki kurucu Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmış, uzun yıllar bu görevi yerine getiren Hacer Demirtaş ile çalışma fırsatı bulduk.Ben kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında 2019 seçimlerine dikkat çekti. Gençlere, geçmiş yıllarda yaşanılanların anlatılması gerektiğini vurguladı. Yurdunuseven, “Önümüzde çok önemli bir seçim var.Bu seçimlerin içerisinde kadınlarımızın yeri çok önemli. 2019’un Mart ve Kasım ayındaki 3 büyük seçimin içinde yerel seçimler var, Cumhurbaşkanımızıseçeceğiz ve milletvekillerimizi seçeceğiz. Afyonkarahisar 6 milletvekili ile temsil edilecek. Biz burada bir hedef koyuyoruz. İnşallah altı vekilin de tamamını kazanmak istiyoruz. Burada da sizlerin, bizlerin gayretiyle güzel bir çalışmayla iyi bir şekilde neticeleneceğine inanıyorum. İnşallah bu çalışma hepinizin hepimizin, ana kadememizin, gençlik kollarımızın, kadın kollarımızın çalışmalarıyla gerçekleştirilecek.Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği bir noktayı önemsiyorum.Siyasetteki en önemli liman ahlaktır.Önce ahlaklı olacağız, düzgün olacağız, dürüst olacağız. Düzgün işler yapacağız.Bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermeyeceğiz” dedi.

“15-16 yıl önce Türkiye ne haldeydi anlatın”

“Hatırlayın Sandıklı 15 sene 16 sene önce neydi” diyen Yurdunuseven konuşmasında, “Afyonkarahisar’ın eski yıllarınıgözünüzün önünden geçirin. Türkiye'yi hatırlayın. Nereden nereye geldik.Gençlere bunları anlatın. Bıkmadan usanmadan anlatın.Gençler bundan önce yaşanılanları bilmiyor.O yüzden bundan önce yaşanılanları anlatmalıyız, öğrenmeliler.  Biz bunu tekrar etmekte fayda görüyoruz.Bakın hastanelere, yollara, sosyal donatılara, Toplu Konut İdaresi ile yapılan evlere, barajlara. Yarın oy istemeye gittiğimizde bunları anlatmalıyız” ifadelerine yer verdi.

“Yüzde 65 ile Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz”

Yurdunuseven konuşmasını, “Ben bugüne kadar hizmetleri olan tüm kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.İnşallah bu kongre ile yola devam edecek olan Sevim Ulusoy hanımefendiye başarılar diliyorum.Sandıklı buna hazır ve iyi bir başarı elde edecektir.Afyonkarahisar’ın oyuböylelikle daha yukarılara çıkacak ve Sayın Cumhurbaşkanımızı yüzde 65’lik bir oy oranı ile cumhurbaşkanı seçeceğiz.Sizlerle birlikte yapacağız.Ben buna inanıyorum. İnşallah Kadın Kolları başkanımızla birlikte kongre sürecini tamamlayarak seçimlere hazır bir şekilde başarılı bir netice elde edeceğiz.Ben buna inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadeleri ile noktaladı. 

“İlk dersimizi Cumhurbaşkanımızdan aldık”

AK Parti milletvekili Hatice Dudu Özkal da “Ben sizi AK Parti'nin kuruluş yıllarına götürmek istiyorum. Türkiye'de ilk atanan 7 Kadın Kolları başkanından biri olarak göreve başladım. O süreçte bu işi nasıl yapacağız, ne olacak öğrenmeye başladık.İlk dersimizi o dönem genel başkanımız olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan aldık. Sayın Cumhurbaşkanımız o dönem bize, partimizin misyonu nedir neyi amaçlıyoruz,neyi hedefliyoruz, iyi ve sıkı bir ders verdi.Biz ilk dersimizi Cumhurbaşkanımızdan aldık” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign