AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Tarafından 81. İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Tarafından 81. İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi

İl başkanlığı binasında düzenlenen toplantıya Milletvekili Hatice Özkal, İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Tarafından 81. İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi
Bu haber 353 kere okunmuş. 08 Kasım 2017 Çarşamba - 11:51


Danışma Meclisinin açılış konuşmasını yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Danışma Meclisi toplantısına katılan teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Yurdunuseven, temmuz ayı içerisinde Afyonkarahisar’da başlatılan AK Parti İlçe Kongrelerinin hepsinin tamamlandığını belirterek, şöyle konuştu: “18 ilçemizde yaptığımız seçimlerle 11 arkadaşımızla yine beraberiz. Ama 7 ilçemizde ise yeni başkanlarımızgörevi devraldılar. Öncelikle manevi destek olan Cumhurbaşkanı mıza ve Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum.Bu süreçte bizim yanımızda olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Av. Ali Özkaya, Hatice Özkal ve teşkilatımıza şükran borçluyuz. Yine ilerleyen günlerde de Afyonkarahisar İl Kongremizi gerçekleştireceğiz.”

“İki haneli büyüme bekleniyor”

Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik diktatör yakıştırmasında bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ı şiddetle kınadı.

Diktatör olan bir ülkede bu kadar konuşma hürriyeti diktatör deme hürriyeti olur mu? Diktatör sözünü kullanan siyasi partinin önce kendine bakmasını tavsiye eden Başkan Yurdunuseven, “9 seçimdir kaybeden ve o koltuğu bırakamayan kimler? Önce kendilerine baksınlar ondan sonra diktatör kimmiş karar versinler.” dedi.

Türkiye ekonomisinin son çeyrekte % 5 civarında bir büyüme gerçekleştirdiğini aktaran Yurdunuseven, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2018 yılının büyüme hanelerinin iki rakamlı olması öngörülüyor. İnşallah bunun olması için hükümetimiz gerekeni yapacaktır. Yine dünyada yapılmakta olan 10 büyük projenin 6’sı ülkemizde gerçekleştiriliyor. Bunları da AK Parti iktidarları yapmaktadır. Bundan da onur ve gurur duyuyorum. Yine ülkemizin yıllarda özlemini çektiği yerli otomobil içinde geçtiğimiz hafta 5 babayiğit çıktı. Burada da yine CHP zihniyeti kendini gösterdi. Onlara göre 10 sene sonra benzin ve mazot yok olacakmış, bitecekmiş. Yapılacak bu aracında hiçbir değeri kalmayacakmış. Zaten Cumhurbaşkanımızda öncelikli olarak hibrit veya elektrikli olmasını istediğini belirtmişti. Bunu bile onlar başka yerlere çekmeye çalışıyorlar. 2019 yılında prototipini göreceğimiz 2021 yılında seri üretime geçilecek yerli otomobilimiz ülkemize hayırlı olsun.”

“İGM’nin tahmini bütçesi 160 Milyon TL’yi aşacak”

İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel de AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatlarına yeni seçilen yönetimleri tebrik etti.

Sel, İGM’nin Kasım ayının toplantılarında bütçenin görüşüldüğünü belirterek, 2018 bütçesinin tahmini olarak 160 Milyon TL’yi geçtiğini söyledi.

Sel, Afyonkarahisar’a hiçbir zaman lüzumsuz yatırım yapmadıklarını dile getirerek, “Biz çalışmalarımızda çok titiz davranıyoruz. Hükümetimizin çıkardığı yasalarla şehrimize çok güzel hizmetler yapıyoruz. KÖYDES’den Afyonkarahisar’a bugüne kadar 96 Trilyon ödenek ayrıldı. Hemen hemen köylerimizin alt yapıları tamamlandı. Şu anda sosyal donatılara girmiş durumdayız.” İfadelerini kullandı.

Müteahhitler Afyonkarahisar Belediyesinin işlerini yetiştiremiyor

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da 81. İl Danışma Meclisi toplantısında belediye yatırımları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AK Parti Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Eylül 2017 yılından itibaren belediyenin hiçbir kamu kurumuna borcu bulunmadığını belirterek, “2018 yatırım bütçemiz hazır. Müteahhitler Belediyemizin işlerine yetiştiremiyor. Hatta bazıları cezalı durumda çalışıyorlar. Basit işlerimizden tutunda büyük işlerimize kadar. Ama gerçekten işlerimizi yetiştiremiyorlar.” dedi

“Belediye başkanları cesaretli ve basiretli olmalı”

2018 yılında yapılacak tüm yatırımların finansmanının şimdiden hazır olduğunun altını çizen Başkan Çoban, yapılacak yatırımlar hakkında şunları kaydetti: “Bir belediye başkanı borçlanmaktan korkmamalıdır şeklinde yorumlarda bulunuyorlar. Ben bunu şöyle düzeltiyorum: ‘Evet, Belediye başkanı cesur olmalı. Ayrı zamanda da basiretli olmalı.’ Borçlan, borçlan ne olacak. Senin imkânın 10 milyon TL ise, 50 Milyon TL harcama yapsan ne olacak. Bu dengeyi koruyarak, borçlanma yapmadan yatırım yapmak önemlidir. Biz bunları yapıyoruz. İnanın şu anda müteahhitler, bizim işlerimizi yetiştiremiyor. Birçok müteahhidimiz cezalı çalışıyor. Ama gerçekten işlerimizi yetiştiremiyorlar. Bu olumsuzluğun sebebi de belki bizim Antalya, İzmir olmayışımızdır. Çünkü oralarda senenin 12 ayı çalışılmaya müsait, fakat Afyonkarahisar’da bu süre 6-7 ay ama ona rağmen biz yapılamayan birçok şeyi yaptık ve yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

“CHP’nin tarihi rezillik dolu”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal da 81. İl Danışma Meclisi toplantısında İlçe teşkilatlarına seçilen yeni yönetimleri tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

CHP’li Bülent Tezcan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ifadelerine tepki gösteren Milletvekili Hatice Özkal “Herkesin bildiği üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan CHP’li Bülent Tezcan’ı mahkemeye verdi ve tazminat davası açtı. Siz hiç kendine iftira atan, kendisiyle ilgili düzeysiz, seviyesiz konuşan birisine hiçbir şey yapmadan sadece mahkemeye veren, onu adalete teslim eden bir diktatöre şahit oldunuz mu?” diye sordu.

Mikrofon ellerine geçince bir coşuyorlar

Diktatör dediğiniz alır karga tulumba gider, karşıdaki de böyle bir şey söylemeye cesaret edemez diyen milletvekili Özkal, “Aslında CHP’li Bülent Tezcan böyle olmadığını biliyor. Ama biraz böyle mikrofon ellerine geçince coşuyorlar. Kafaları güzel mi oluyor ne? Bilmiyorum. O coşkuyla söylüyorlar. Sonra kendileri de dönemiyorlar öylede konuşmuş oluyorlar. Ama biz onların düştükleri düzeye hiçbir zaman düşmeyerek bugünkü siyasi durumumuzu koruduk biz yine aynı ilkeli tarz ve üslubumuzla yola devam edeceğiz.” dedi.

Özkal, Müftülere nikah kıyma yetkisi hakkında çeşitli yorumların yapılmasının ve kıyamet koptu gibi açıklamalarının çok yanlış olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“İki kaşık suda fırtına koparıldı. Özellikle geçmişteki yıllarda yapılan kadın hakları ihlalleri hassasiyetimizi herkes biliyor. Eğer kadınların hak ihlallerine ve hak kaybına neden olacak bir yasa olsa emin olun herkesten önce bir karşı çıkardık. Yasa meclise gelmeden önce en azından Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla, Bakanlarımızla bunu konuşurduk. Bu yasayla hiçbir kadının hak ihlali söz konusu değil. Gayri resmi hiçbir şey yok. Belediyelere verilen nikah kıyma yetkisini, müftülerimizde kıyabilecek. Sadece bundan ibaret bir çalışma söz konusu. Köylerde muhtarlar kıyabiliyor. Yurt dışında konsolosluklar kıyabiliyor. Gemide kaptanlar kıyabiliyor. Bu konuyla ilgili birçok kişinin nikah kıyma hakkı var. Biz sadece bunlara resmi kayıtlara geçmesi ve hak ihlali olmaması için müftüleri de bu yasaya ekledik. Böyle gereksiz fırtınalar kopartmanın anlamı yoktur. Gayrimeşru bir çalışma yapılmıyor. Teşkilat mensuplarımızın da bu konuyu halkımıza anlatmasını istiyorum.” Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign