“Aile Dini Rehberlik” merkezi açılıyor | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

“Aile Dini Rehberlik” merkezi açılıyor

Sandıklı Belediyesi ile İlçe Müftülüğü arasında imzalanan protokol ile, Hisar Mahallesinde bulunan ve belediye tarafından restore edilen “Gavas Evi” yeni dönemde “Aile Dini Rehberlik Merkezi” olacak. “Aile Dini Rehberlik” merkezi açılıyor
Bu haber 59 kere okunmuş. 29 Ocak 2020 Çarşamba - 14:47


Afyonkarahisar il genelinde bir ilçede açılan ilk dini rehberlik merkezi olan proje kapsamında, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve İlçe Müftüsü Mehmet Güler’in attığı imzalar ile hayat bulacak olan merkezde; evlilik öncesi eğitimler, aile okul seminerleri, çocuklarımıza ve gençlerimize değerler eğitimleri, aile bireylerine dini danışmanlık, ilmi ve sosyal faaliyetler gibi konularda hizmet verilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ilçe müftüsü Mehmet Güler; “Daha önce müftülüğümüz bünyesinde büro olarak hizmet veren ve vatandaşlarımıza dini konularda yardımcı olmaya çalışan rehberlik hizmetimiz, Belediye Başkanımız Mustafa Çöl’ün bizlere yardımları sonucunda büyük bir merkez haline geliyor.
Kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı kısacası toplumun bütün bireylerini içine alacak şekilde faaliyetlerine devam edecek olan merkezimiz, dini konularda vatandaşlarımıza rehberlik yaparak, toplumun en küçük yapı taşı olan aileden başlayarak bilinçlendirme çalışmalarına inşallah hız verecektir. Ben bu konuda gereken hassasiyeti gösteren Başkan Mustafa Çöl’e, müftülük personellerimize ve konuyla ilgili emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign