Afyonkarahisar’da Yeni Kimliklerin Yüzde 25’i Tamamlandı | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

Afyonkarahisar’da Yeni Kimliklerin Yüzde 25’i Tamamlandı

2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde geçilen akıllı kimlik kartı uygulamasında Afyonkarahisar’da yüzde 25 kişi kimliğini değiştirdi. Afyonkarahisar’da Yeni Kimliklerin Yüzde 25’i Tamamlandı
Bu haber 341 kere okunmuş. 28 Kasım 2017 Salı - 14:50


Şuan kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının suistimallere açık kimlik kartları olduğunu belirten Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü İlhan Eser, Afyonkarahisar genelinde akıllı kimliklerin dağıtımının devam ettiğini belirtti.

Sandıklı İlçe Nüfus Müdürlüğünü ziyaret eden Eser, Sandıklı Nüfus Müdürü Erdal Özer’den çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İlk başlarda uzun bir süreç içersinde yeni kimliklerin verildiğini aktaran Eser; “İl Genelimizde akıllı kimlik dağıtımlarımız devam ediyor. Kimlik kartını almak isteyen vatandaşlarımız biyometrik resim ile birlikte müracaat ettikleri takdirde yeni kimliklerini alabilirler. İlk başlarda uzun bir süreç içersinde gelen kimlik kartları şimdilerde iki üç gün içersinde Ankara genel müdürlüğümüzde basılıp vatandaşlarımıza ulaştırılmaktadır. İl Genelimizde şuan için yüzde 25’lere yakladık. Sandıklı İlçemizde de aynı şekilde yüzde 25 civarında bir orana ulaştık. Özellikle vatandaşlarımıza tavsiyemiz şudur. Biran önce kimlik kartlarına kavuşsunlar. Çünkü bu kimlik kartları şuistimallere kapalı. Eski nüfus cüzdanlarında  yaşanan suistimallar bunda yaşanmayacak. Dünya’da kullanılan teknolojik bakımından da en üstün teknoloji ile basılmış kimlik kartlarımız. Yani vatandaşlarımızın güvenle taşıyacağı kimlik kartlarıdır. Özellikle yeni kimlik kartını alan vatandaşlarımız eski nüfus cüzdanlarını kullanmakta, yeni kimlik kartlarını da evde saklamakta kaybolursa diye, buda onları sıkıntıya sokabilecek bir şeydir. Çünkü yeni kimlik kartını alan vatandaşların eski kimlik kartları sistem tarafından kapatılmakta ve bir işe yaramamaktadır. Kimliğini değiştiren vatandaşlarımız yeni kimliklerini yanında taşısın eski kimlik kartlarınıda eve bıraksın” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign