55 Torunlu Bir Asırlık Çınar, Başarılı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

55 Torunlu Bir Asırlık Çınar, Başarılı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu

İlçemize bağlı Menteş köyünde yaşayan 6 Aralık 1918 doğumlu yakanları tarafından da 105 yaşında olduğu söylenen Osman Kılıç köyde düşerek yaralandı. 55 Torunlu Bir Asırlık Çınar, Başarılı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu
Bu haber 294 kere okunmuş. 09 Mayıs 2018 Çarşamba - 10:09


Köyde 64 yaşındaki oğlu Ali Kılıç ile birlikte yaşayan  asırlık Sandıklı  Devlet Hastanesinde başvurdu.  Kalçasında kırık olduğunu tespit eden hasta Ortapedi Uzmanı Fatih Yandım başarılı bir ameliyatla asırlık çınarı sağlığına kavuşturdu.

55 torun ve 4 torunun torununu gören kılıç’ın yaşının 105 olduğunu ifade eden Ortapedi Uzmanı Fatih Yandım; “Düşme sonrası amcamızda kalça kırığı ve boyun kırığı olduğunu tespit ederek bir gün sonra ameliyat yaptık. Ameliyatı çok başarılı geçti. Şuan herşey yolunda. Amcamız 105 yaşında. Kalça kırığı hastalarının bakımı zordur. Hiç tereddüt etmeden ameliyata aldık ve başarılı bir ameliyat geçirdi” dedi.

Yağışlı havada kullandığı akülü arabayı örtü altına almak isterdek babasının düştüğünü ifade eden Ali Kılıç; “Ben namazda gitmiştim. Hava yağmurluydu babamda akülü arabasını örtü altına almak isterken düşmüş ve kalçasını kırmış. Kimliğine göre babam 100 yaşında fakat o dönemde geç kaydedildiği için kendisi 106-107 olarak hesap ediyordu yaşını. Köyde akülü arabasının şarjı bittiğinde yürüyerek köyü gezerdi. Geçmişe dair Yunan savaşından falan bahsediyor fakat çocuk yaşta olduğu için askeriye değilmiş. Biz 10 kardeşiz. 5 kardeşim vefat etti. 4 kardeşim evlenmeden önce 2’si çocuk yaşda, ikiside yetişkinken ölmüş. 1 tanesi de torunları varken vefat etti. Şuan 5 kardeş kaldık. Babamın 55 torunu ve 4’de torununun torunu var” dedi.

Almanya’da yaşayan 38 yaşındaki torun Ramazan Kılıç, dedesinin yaylaları çok sevdiğini ve sürekli birlikte yaylaya çıktıklarını belirtti.

Geçen hafta da birlikte yaylaya gittiklerini aktaran torun Kılıç; “Yaylaları gezmeyi çok seviyordu. Yaylaya çıktığımızda heryerin mevkilerini anlatırdı. Yayladan geri dönüşte neşesi yerine geldiği için hiç susmadan konuştu. Herhalde nazar değdi” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign