45 Yıl Sonra Sosyal Medya İle Bir Araya Geldiler | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

45 Yıl Sonra Sosyal Medya İle Bir Araya Geldiler

İlçemizde Kız Meslek Lisesinin ilk mezunları 45 yıl aradan sonra sosyal medya üzerinden sözleşerek buluştu. 45 Yıl Sonra Sosyal Medya İle Bir Araya Geldiler
Bu haber 311 kere okunmuş. 24 Kasım 2017 Cuma - 15:14


1971-1972 eğitim öğretim döneminde Sandıklı Kız Meslek Lisesi’nin Dikiş ve Ev İdaresi bölümlerinden mezun olan 20 öğrenci Meral Müslehittinoğlu, Sevil Emren Vergili ve dönemin okul müdürü Suna Bilgiç önderliğinde sosyal medya üzerinden haberleşerek dönemin mezunlarını bir araya getirdi. 

Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal bir otelde İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın’dan gelen mezunlar Sandıklı Kız Meslek Lisesini, şimdiki adıyla Sandıklı Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler.  Okul Müdürü Yasin Filiz’i ziyaret eden mezunlar okul idaresinde bulunan anı fotoğraflarını inceleme fırsatı buldular.  45 yıllık arkadaşlarını bir araya getirmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden ve mezunların buluşmasına önderlik eden Sevil Emren Vergili; “Bu okula ilk kayıt olanlardanız. 1968 yılında kaydolduk ve 1972 yılında buradan mezun olduk. 45- 47 yıl sonra tekrar burada buluştuk. İnternet üzerinden bazı arkadaşların bu şekilde bir araya gelerek buluştuğunu gördüm ve hoşuma gitti. Bizde bu işi yapalım dedik ve arkadaşım ile sözleştik. Birlikte hazırladık. Okulumuza gelince gençliğimizi hatırladık ve yaşlandığımızı hissettik. Okul bahçesinde bulunan çam ağaçlarını biz dikerek okulumuzu yeşilledirmiştik şuan hepsi koca birer ağaç olmuş. Okul Müdürü ve öğretmenlerine bizleri misafir ettiği için çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

Okulun ilk mezun olan öğrencilerinin kendilerini ziyaret etmesinden son derece memnun olduğunu ifade eden Okul Müdürü Yasin Filiz, kapılarının mezun öğrencilere her zaman açık olduğunu ifade etti. 

Filiz; “Okulumuza ilk kaydını yaptıran öğrencilerin sosyal medya üzerinden buluşarak Sandıklı’da özel bir otelde bir araya geldiklerini duyduk ve onlarla görüşerek duygularını aldıktan sonra okulumuza davet etti. Sağolsun hiç biri bizi kırmadan okulumuza geldiler. İlk mezun olduğu okulu ziyaret ettiler. Çok memnun kaldık ve çok mutlu oldum şahsen bende bu okulun müdürü olarak. İlk mezunlarla karşılaşmak onlar ile tanışmak bizi son derece memnun etti. O eski anılardan ve şimdiki durumlardan bahsettik. Her dakika ve her an isteklerini bizde hazırız. Tekrar geldiklerinde yine misafir etmeye hazırız” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign