40 Hadis Ezberlediler Başkan Çöl’den Bisiklet Kazandılar | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

40 Hadis Ezberlediler Başkan Çöl’den Bisiklet Kazandılar

Hayrat Vakfı Yaz Kuran Kursu Sandıklı Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen kapanış töreni ile sona erdi.Törende kursa katılan her öğrenciye madalya, katılım belgesi takdim edilirken 40 hadis yarışmasında dereceye giren öğrencilere Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından Bisiklet hediye edildi. 40 Hadis Ezberlediler Başkan Çöl’den Bisiklet Kazandılar
Bu haber 228 kere okunmuş. 30 Temmuz 2018 Pazartesi - 11:03


Semazen gösterilerinin yapıldığı törende bir konuşma gerçekleştiren kurs koordinatörü Engin Karagöl; “Hayrat Vakfı ve İrfan Eğitim ve Araştırma Derneği gönüllü üyeleri tarafından üç okulda 39 eğitici ile 260 öğrenciye Kuranı Kerim öğretildi. Kurslarda görev olan öğretmenlerin "Sizin en hayırlınız Kuranı öğrenen ve öğreteninizdir." hadisi şerifi üzerine ücretsiz görev yaparak tamamen gönüllü oldular. Öğrencilerin tümüne ücretsiz olarak Hayrat Yardım Vakfı tarafından Kuranı Kerim, yaz tatil kitabı, namaz hocası gibi değişik kitaplar hediye edildi. 

Tek amacımız öğrencilere dinine, vatanına, milletine hizmetkar bir vatan evladı olması için gayret ettiklerini ifade eden kurs koordinatörü Engin Karagöl, kurslarda ayrıca siyer, ahlak, Osmanlıca, tecvid gibi derslerin de verildiğini ifade etti. 

40 Hadis yarışmasında birinci olan kardeşlerimize Başkan Mustafa Çöl’ün hediye etmiş olduğu 21 adet Bisiklet için kendisine teşekkür eden Engin Karagöl, vermiş olduklarını desteklerden ve özellikle göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign