20 İlden Gelen Bin Kanatlı Süs Tavukları Alıcısını Buldu | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

20 İlden Gelen Bin Kanatlı Süs Tavukları Alıcısını Buldu

Sandıklı Süs Tavukları Yetiştiricileri Derneği tarafından düzenlenen görsel etkinlik ve mezata 20 ilden katılan bin adet kanatlı hayvanın satışı yapıldı. 20 İlden Gelen Bin Kanatlı Süs Tavukları Alıcısını Buldu
Bu haber 171 kere okunmuş. 30 Nisan 2019 Salı - 10:36


Sandıklı Bedesten Çarsı’nda düzenlenen mezatta satışa çıkarılan ve Türkiye’de satışı çokça yapılan Brahma ve Wyandot cinsi kanatlı hayvanlar 200 ila bin 500 lira arasında değişen fiyatlarla alcı buldu.

Türkiye Süs Tavukları, Bahçe Hayvanları Federasyonu çatısında Sandıklı Süs Tavukları Yetiştiricileri Derneği’nin 2017 yılında kurulduğunu ifade eden Dernek Başkanı Ali Keskin, haftalık yapılan mezatların dışında Ülke çapında bir mezat yapmaya karar verdiklerini belirtti.

Amaçlarının kanatlı hayvan sektörünün istedikleri seviyeye ulaştırmak olduğunu belirten Keskin, “Mezatımızı büyüterek geniş bir kitleye hitap etmek istedik. Federasyonumuzun da destekleri ile Afyonkarahisar, Yalova, İstanbul, İzmir, Manisa, Muğla, Samsun, Konya gibi bir çok ilden birçok dernek şuanda aramızda. Üreticilerin kendine göre beslediği bütün ırklar var. Şuanda ulaşabilecek bütün ırklar mezatımızda sergide. 200 ila bin 500 lira arası değişen fiyatlarda satışlar oldu. Derneğimiz yararına da bir adet tavuzkuşunun satışını gerçekleştirdik. O da 6 bin 300 liraya alıcı buldu” dedi.

“- 20’nin üzerinde ilden dernekler geldi”

Sandıklı’da ilk defa kanatlı sektöründe böyle büyük bir mezatın yapıldığını belirten Keskin şunları söyledi: “ 20’nin üzerinde derneğin katılımı ile güzel bir mezat oldu. Kanatlı sektörünü istediğimiz seviyelere ulaştırabilmek için çalışıyoruz. Ülkemiz gündeminde piyasada tutulan bin üzerinde hayvan geldi mezatımıza. Gelen komşu derneklerimizin de destekleri ile çok güzel bir etkinlik oldu” dedi.

> Hüseyin ÜNLÜSOY

> Ahmet DAĞLI

(Özel Haber)

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Okunanlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign