15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü | Sandıklı 'nın Yaşam Platformu - Sandıklı 'dan Haberiniz Olsun

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2016’da vatanımıza ve milli irademize karşı haince planlanan darbe girişiminin 3. yıl dönümünde Sandıklı 15 Temmuz Demokrasi Meydanında, Demokrasi ve Milli Birlik buluşması programı yapıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Bu haber 99 kere okunmuş. 16 Temmuz 2019 Salı - 10:40


 

Programa Kaymakam Eflatun Can Tortop, Garnizon Komutanı Hasan Narin, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Jandarma Komutanı İhsan Doray, İlçe Emniyet Müdürü Hanifi Savur, çok sayıda vatandaş katıldı.


Anma programında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın barkovizyondan canlı yayınlanan halkımıza hitaben konuşması ile başladı.

Şehitlerin aziz ruhları anısına okunan Kuran-ı Kerim Tilaveti’nin ardından, Belediye Başkanı Sayın Mustafa Çöl ve Kaymakamımız Eflatun Can Tortop’un açılış konuşmalarıyla program devam etti.

 

İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop; ‘’ Mazisi şan ve şerefle anılan, kahramanlığın ve yiğitliğin yeryüzündeki timsali büyük Türk Milleti, tarihi boyunca hüküm sürdüğü her coğrafyaya medeniyet ve barış götürmüş ancak çoklukla da hep saldırılara maruz kalmış, içeriden ve dışarıdan hainlik ve düşmanlıkla karşılaşmıştır.


Kendisini 1 dolara pazarlayan hainlerin, vatan müdafaası yerine marketlere ve atm’lere koşan İngiliz severlerin, darbecileri alkışlayan mandacıların, sela okuyan hocaları döven Rum artıklarının yaptıklarını inşallah bir daha yaşamayız. Başta 15 Temmuz hıyanetinde hayatını kaybeden şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah büyük Türk Milletini her türlü beladan korusun ve yüceltsin.’’ ifadelerine yer verdi.


Program İlçe Müftümüz Davut Çalışkan’ın şehitlerimizin aziz ruhlarına ve milletimizin birliğine ve bütünlüğüne okumuş olduğu dualar ve helva ile şerbet ikramlarının ardından sona erdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar Hiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Anket Tümü
 
Son Dakika

Çok Yorumlananlar Bugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
Yazılım & Tasarım:
bukidesign